Ana sayfa Muhasebe Aktifimize kayıtlı iş makinesini satarken düzenleyeceğimiz faturada KDV oranı ne olmalıdır?

Aktifimize kayıtlı iş makinesini satarken düzenleyeceğimiz faturada KDV oranı ne olmalıdır?

Aktifimize kayıtlı iş makinesini satarken düzenleyeceğimiz faturada KDV oranı ne olmalıdır?

1645
0

Mermer işletmesi olan bir mükellefimin 2004 yılında şirket aktifine kayıtlı olan bir iş makinasının 2019/ Eylül ayında satışını yapmak istiyor. Keseceği faturanın KDV oranı kaç olmalıdır?

 

TGTC nin 84.29 GTİP numarasında sayılan dozer, greyder, küreyici yükleyici ile 84.29 GTİP numarası kapsamında yer almayan finiserinin (asfalt serme makinası) tesliminde genel oranda (%18) KDV uygulanması gerekmektedir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here