Ana sayfa Vergi Aktife kayıtlı taşınmaz için yeniden değerleme yapabilir miyiz?

Aktife kayıtlı taşınmaz için yeniden değerleme yapabilir miyiz?

308
0

2013 yılında aktife kaydedilen taşınmazla alakalı yeniden değerleme çalışması yapmak istiyoruz. Vergisel boyutuyla alakalı özet bilgi vermeniz mümkün müdür?

Yeniden Değerlendirme işlemini düzenleyen VUK Mük. Md 298. maddesi 2003 yılında değişti Enflasyon düzeltmesi sistemi getirildi. Enflasyon düzeltmesi ise Kuyumcular dışında 2005 yılından sonra şartlar oluşmadığı için yapılamamaktadır. Sonuç olarak, Aktif de kayıtlı Değerlerin Yeniden değerlemesi yapılamaz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here