Ana sayfa Muhasebe Aktife kayıtlı olup kiraya verdiğimiz dükkan için kiracıya fatura mı keseceğiz yoksa...

Aktife kayıtlı olup kiraya verdiğimiz dükkan için kiracıya fatura mı keseceğiz yoksa stopaj mı olacak?

1152
0

Firmamız limited şirket. Şirket adına bir dükkân satın aldık. Dükkanı A101 e kiraya verdik. Her ay kira faturası kesmemiz gerekiyor KDV’li olarak. Ayrı olarak şirketimiz adına stopaj kesintisi A101 bize uygulamalı mı? Yani hem fatura keseceğiz hem de bizim adımıza muhtasar beyannamede stopaj kesintisi uygulayacak mı A101?

 

Şirketlerin kira geliri ticari kazançtır. GMSİ değildir. Stopaj olmaz. Kira bedeli için Fatura düzenler KDV hesaplar Kiracı ödemelerden GV stopajı YAPAMAZ.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Fiilen kapatılan ancak kira sözleşmesi şartı gereği ödemesi devam eden depo için kira stopajı ödeyecek miyiz?

 

 

 

Vakfa Ait Gayrimenkuller Bedelsiz Kiraya Verildiğinde Kira Stopajı Hesaplanmak Zorunda mıdır?

 

 

 

Dernek ve Vakıflara Ait Gayrimenkullerin Kiralanmasında Gelir Vergisi Stopajı Ödenir Mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here