Ana sayfa Vergi AKBİL satışı yapan bir mükellef bu satışlarını KDV beyannamesinin özel matrah bölümünde...

AKBİL satışı yapan bir mükellef bu satışlarını KDV beyannamesinin özel matrah bölümünde bildirimini yapmasının cezası nedir?

290
0

AKBİL satışları özel matrah şeklinde KDV düzenlemesine tabi olduğundan, AKBİL satışı yapan bayi, KDV beyannamesinde AKBİL satışlarından elde etmiş olduğu hâsılatı KDV beyannamesinde özel matrah şekline bölümünde, bilgi mahiyetinde yazmamasının sonucu nedir?

Beyannameye yazılmaması halinde VUK 352. maddeye göre usulsüzlük cezası kesilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here