Ana sayfa Dünya Ağustos 2020’de Hollanda’nın ihracatı 2019 yılı Ağustos ayına göre %2,3 geriledi

  Ağustos 2020’de Hollanda’nın ihracatı 2019 yılı Ağustos ayına göre %2,3 geriledi

  232
  0

  Merkez İstatistik Kurumu CBS verilerine göre, 2020 yılının Ağustos ayında Hollanda’nın ihracatı 2019 yılı Ağustos ayına göre %2,3 gerilemiştir. CBS tarafından verilen bilgilere göre en fazla petrol ihracatı, ulaşım araçları ve metal ürün ihracatı gerilemiştir.

  2020 yılı Ocak – Ağustos aylarında bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatta gerçekleşen değişim oranları tablo 1’de özetlenmektedir.

  Tablo 1 – 2020 Yılı Hollanda İhracat Verileri

  2020 Yılı Değişim Oranı
  Ocak + %3,9
  Şubat + %1,7
  Mart – %4,6
  Nisan – %13,3
  Mayıs – %11,8
  Haziran – % 3,2
  Temmuz + %0,3
  Ağustos –  %2,3

  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı / Deventer Ticaret Ataşeliği
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here