Ana sayfa SGK Ağır ve çok tehlikeli işlerde 18 yaşından küçük kişiler çalıştırılabilir mi?

Ağır ve çok tehlikeli işlerde 18 yaşından küçük kişiler çalıştırılabilir mi?

Ağır ve çok tehlikeli işlerde 18 yaşından küçük kişiler çalıştırılabilir mi?

272
0

Çelik işleri yapan imalat ve inşaat sahasında montaj Firmamızda 17 yaşında personel çelik malzeme imalat ve montajında çalıştırabilir miyiz? 18 yaşından küçükler hiç bir şekilde tehlikeli veya çok tehlikeli işlerde çalışamaz mı? İstisnaları var mıdır? Yoksa çalıştırılmaması mı gerekir?

Ağır ve tehlikeli işlerde 18 yaşından küçükler çalıştırılamazlar Tehlike sınıfına göre hangi işlerde çalışabilecekleri ise Çalışma Bakanlığının iznine tabidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here