Ana sayfa Muhasebe Adres değiştiren mükellefler için SMMM aracılık ve sorumluluk sözleşmesi iptal edilmektedir. Yeni...

  Adres değiştiren mükellefler için SMMM aracılık ve sorumluluk sözleşmesi iptal edilmektedir. Yeni sözleşme girilmelidir.

  63
  0
  Limited şirket olan müşterimiz Bayrampaşa VD adresinden Esenyurt VD adresine taşındı ve işlemleri bitti.
  Muhtasar beyannamesini onaya gönderdiğimizde “*** vergi kimlik numaralı mükellef için beyanname gönderme yetkiniz bulunmamaktadır.” diye uyarı vermektedir.
  Turmob’un 20.01.2021/500 sayılı yazısında 15.02.021 tarihinden sonra ilk kez imzalanan sözleşmeler E-birlik sisteminde düzenlenecektir denmektedir. Bu müşterimizle 2017 yılından devam eden sözleşmemiz var ve GİB devam eden sözleşmeler kısmında da sözleşmemiz görünmekte. Şimdi ne yapmamız gerekmektedir?

  Adres değiştiren mükellefler için Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi iptal edilir. Yeni adres yazılarak yeniden düzenlenir. Yeni sözleşme sisteme kayıt olduktan sonra beyanname ve bildirimleri verebilirsiniz.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.