Ana sayfa Haberler AB’den Nike’a ceza!

AB’den Nike’a ceza!

309
0

Avrupa Komisyonu, lisanslı ürünlerin sınır ötesi ülkelere satışını engellediği gerekçesiyle Nike firmasını 12.5 milyon dolar para cezasına çarptırdı.

Söz konusu lisanslı ürünlerin, Avrupa’nın önde gelen futbol klüplerinin markasını taşırken Nike’ın markasını taşımadığı tespit edildi. Bu ürünler arasında kupalar, yatak örtüleri ve kırtasiye ürünleri yer alıyor.

Komisyon, yasadışı eylemlerin 2004 – 2017 yılları arasında gerçekleştiğini açıkladı.

Bahsi geçen ürünler arasında Manchester United, Barcelona, Juventus ve Inter Milan gibi klüplerin markalarının yanı sıra bazı ulusal futbol federasyonlarının de markalarının yer aldığı belirtildi.

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here