Ana sayfa Haberler AB’de sanayi üretimi azaldı

AB’de sanayi üretimi azaldı

204
0
AB’de sanayi üretimi azaldı

Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (Eurostat), mart ayına ilişkin sanayi üretim verilerini açıkladı.

Buna göre 19 üyeli euro bölgesinde sanayi üretimi mart ayında, şubat ayına oranla yüzde 3 artarken 28 üyeli EU28 bölgesinde yüzde 0,1 azaldı.

Bir önceki yılın aynı ayına oranla sanayi üretimi, EU19 bölgesinde yüzde 0,6 azalırken EU28 bölgesinde yüzde 0,4 arttı.

Mart ayına bakıldığında sanayi üretiminde en fazla düşüşün yaşandığı ülke yüzde 3,7 ile Malta oldu. Aynı alanda en fazla artış ise yüzde 3,5 ile Litvanya’da görüldü.

Geçen yılın aynı ayıyla karşılaştırıldığında ise sanayi üretiminde en fazla düşüş yüzde 7,9 ile Portekiz’de görülürken en fazla artış yüzde 22,1 ile İrlanda’da kaydedildi.

 

 


Kaynak: Eurostat
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here