Ana sayfa Haberler ABD’den Huawei’ye soruşturma!

ABD’den Huawei’ye soruşturma!

270
0

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı Pazartesi günü, Çin merkezli teknoloji devi Huawei aleyhine soruşturma başlattı.

İddianamelerden birinde, Huawei’nin T-Mobile isimli mobil operatör şirketinden ticari bilgiler çalmaya çalıştığı ve rakiplerine gizli bilgi sağlayan çalışanlarına ek ödeme yapma sözü verdiklerini belirtiyor.

Bakanlık ayrıca, şirketin Aralık ayında Kanada’da tutuklanan finans ve mali işler müdürü Meng Wanzhou için de soruşturma başlattı.

Huawei şirketi ise Salı günü yaptığı açıklamada soruşturmalardan ötürü hayal kırıklığına uğradıklarını belirtti.

Çin Dışişleri Bakanlığı basın sözcüsü Geng Shuang ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ABD’nin Çinli şirketler üzerinde uyguladığı yasaklamaları kaldırması talebinde bulundu.

 

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here