Ana sayfa Dünya ABD’de ithalat fiyatları Kasım 2019’da %0,2 arttı

ABD’de ithalat fiyatları Kasım 2019’da %0,2 arttı

385
0

ABD’de ithalat fiyatları Kasım 2019’da %0,2 arttı

Amerika Birleşik Devletleri İşgücü İstatistikleri Bürosu’nun (BLS) yayınladığı verilere göre, ABD’de ithalat fiyatları, Ekim 2019’da %0,5 düşüşle Kasım 2019’da %0,2 arttı. Kasım ayındaki artış, yüksek yakıt fiyatlarından kaynaklandı. ABD ihracatı için fiyat endeksi, Ekim ayında %0,1 düştükten sonra Kasım ayında %0,2 arttı.

ABD ithalat fiyatları Ekim ayında %0,5 düştükten ve Eylül ayında %0,1 yükselip Kasım ayında %0,2 oldu. ABD ithalat fiyatı endeksinde Kasım 2018’den Kasım 2019’a kadar %1,3 düşüş oldu.

İthal yakıt fiyatları, bir önceki aya göre %2,5’lik bir düşüşün ardından Kasım ayında %2.6 arttı. Endeks Mayıs ayında %3,6 arttığı için Kasım ayındaki artış en büyük aylık artış oldu.

Doğal gaz fiyatlarındaki %48,5’lik artış ve petrol fiyatlarındaki %1,1’lik artış, Kasım ayının akaryakıt fiyatlarındaki artışa katkıda bulundu. Akaryakıt fiyatları geçen yıl %0,8 artmıştı. Petrol ithalat fiyatları Kasım ayında yıl sonuna doğru %1,4 oranında artı ve doğal gaz fiyatları aynı dönemde %10,0 oranında geriledi.


Kaynak: Amerika Birleşik Devletleri İşgücü İstatistikleri Bürosu (BLS) / Link: https://www.bls.gov/news.release/ximpim.nr0.htm
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here