Ana sayfa Haberler AB Liderler Zirvesi toplandı

AB Liderler Zirvesi toplandı

295
0

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Liderler Zirvesi, 23 Şubat Cuma günü Brüksel’de toplandı.

Liderler Zirvesi’nden öne çıkan konular şu şekilde:

AB Liderleri, gelecek hafta İngiltere milletvekilleri tarafından Brexit’in onaylanması halinde söz konusu anlaşmanın 22 Mayıs’a ertelenmesi kararını aldı.

AB – Çin zirvesinin 9 Nisan 2019 tarihinde toplanması kararlaştırıldı.

Kırım ve Sivastopol’un Rusya tarafından yasa dışı ilhakının beşinci yıl dönümünde AB’nin, Ukrayna’nın egemenliği ve bölgesel bütünlüğüne önem verdiği vurgulandı.

Ayrıca AB’nin güçlü bir ekonomiye sahip olması için;

  • Ortak pazarın güçlendirilmesi
  • Sürdürülebilir ve rekabetçi bir sanayi altyapısı oluşturulması
  • Dijital ekonominin geliştirilmesi
  • Araştırma ve yenilik alanlarında risklerin alınması ve yatırımların arttırılması
  • Serbest ticaretin gündeme oturtulması

konularında fikir birliği sağlandı.

İklim değişikliğine de değinen AB liderleri, 2020 yılına kadar uzun soluklu bir stratejinin benimsenmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here