Ana sayfa TTK A.Ş. hisse devri tescile tabi midir?

  A.Ş. hisse devri tescile tabi midir?

  118
  0

  Anonim şirket olan mükellefimden Yabancı bir şirket pay almak istiyor, şahıslarda tescil ettirme zorunluluğu yok tüzel kişiliklerde ettirmemiz gerekiyor mu?

  Anonim Şirket ortağı hissesini yerli veya yabancı kişilere satabilir. Bunun için tescil gerekmez. El değiştiren pay Pay defterine kayıt edilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here