Ana sayfa Vergi %8 KDV’li olarak alınan malzemelerle, %18 KDV’li ürün imal edildiğinde KDV nasıl...

  %8 KDV’li olarak alınan malzemelerle, %18 KDV’li ürün imal edildiğinde KDV nasıl uygulanacak?

  39
  0

  Bijuteri takı imal etmek için alınmış olan,%8 KDV oranıyla girişi yapılan malzeme plastik boncuk, kolye, bileklik vb. olarak tasarlanıp satışa sunulduğunda satış KDV oranı yüzde kaç olmalıdır?

  Uygulanacak KDV oranı % 18’dir.
  3065 Sayılı KDVK nun 28. maddesine göre yayımlanan listelerdeki oranlara göre uygulanır.

  a) Ekli listelerde yer alanlar hariç olmak üzere, vergiye tabi işlemler için,
  % 18

  b) Ekli (I) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için, % 1

  c) Ekli (II) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için, % 8

  LKisteler için Web sayfamızdaki mevzuat / pratik bilgilerde (vergi) bölümünde bulunan listelerden yararlanınız. Bahsettiğiniz teslim için (I ) (BİR) sayılı listede ise ; % 1 , ( II ) (İKİ) sayılı listede ise; % 8 her iki listede de yoksa genel oran olan % 18 uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here