Ana sayfa Vergi %8 KDV ile aldığımız ürünün %18 KDV ile satışını yapabilir miyiz?

%8 KDV ile aldığımız ürünün %18 KDV ile satışını yapabilir miyiz?

%8 KDV ile alınan ürün %18 KDV ile satılabilir mi?

113
0

Alış KDV’si %08 olan (KDV Tebliğine uygun) bir malzemeyi %18 KDV’li olarak satabilir miyiz?

KDV oranları için https://www.gib.gov.tr/node/108756 adresinden yararlanınız.

Bahsettiğiniz teslim için I sayılı listede ise; %1, II sayılı listede ise; %8 her iki listede de yoksa genel oran olan %18 uygulanır.

Çanta aksesuarı olarak kullandığımız adi metalden elde edilen kilit; GTİP NUMARASI: 8301.40.90.00.19 olarak bu fasılda mı yer alır? Bu fasılda yer alırsa KDV oranı nedir?

Gib’den özelge alınız. KDV oranları için https://www.gib.gov.tr/node/108756 adresinden yararlanınız. Bahsettiğiniz teslim için I sayılı listede ise; %1, II sayılı listede ise; %8 her iki listede de yoksa genel oran olan %18 uygulanır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İkinci el binek otomobillerin satışında KDV oranı nedir?

İkinci el binek ve ticari araçların satışında KDV oranı nedir?

Aktife kayıtlı arazi satışlarında düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here