Ana sayfa Muhasebe 7’li hesapları ters çalıştırabilir miyim?

7’li hesapları ters çalıştırabilir miyim?

1416
0

Bir gider faturasını 7’li hesaplarda çalıştırdım, 1 ay sonra da faturayı iade ettim. İade işlemini 7’li hesabı ters çalıştırarak yapabilir miyim?

Hangi zamanlar da veya hangi dönemlerde çalıştırabilirim? Çalıştırmanın herhangi bir cezası var mıdır?

 

 

7’li guruptaki hesaplar ters çalışmaz. Tek düzen hesap planına uyulmamasının cezası 2019 için 7.000,00 TL’dir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Tek düzen hesap planının alt hesap kırılımında harf, sembol, sayı, rakam serbestçe kullanılabilir mi?

 

 

 

Tekdüzen hesap planında Kebir hesaplarının altına alt hesap açmak zorunlu mu?

 

 

 

Katılım Bankalarınca Uygulanacak Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ

 

 

 

YEVMİYE MADDESİ

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here