Ana sayfa Muhasebe 740 hesabı dönem sonlarında yansıtırken hangi hesabı kullanmalıyız?

  740 hesabı dönem sonlarında yansıtırken hangi hesabı kullanmalıyız?

  740’ın yansıtma hesabı

  60
  0

  Şirketimiz teknik servis hizmeti vermeye başladı. Bakım onarım için alınan bu malzemeleri hangi hesapta takip etmek doğru olur?

  150-740-741-622-690 sıralamasını göre kayıt yapılır.

  Alınan veya iade edilen malzemede 150 hesap da takip edilir.

  Yıllara yaygın olmayan bina taahhüt işinde (aynı yıl içinde başlayıp aynı yıl içinde bitecek) fatura iş bitiminde kesilecek. 740 hesapta toplanan maliyeti geçici vergi dönemlerinde hangi hesaba aktarmamız gerekir?

  740 hesap 741 hesap ile yansıtma yapılarak 622 hesap kullanılır.

  622 hesap da 690 hesap ile kapatılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here