Ana sayfa SGK 7252 Sayılı SGK teşviki alan personel ileride işsizlik ödeneği alabilir mi?

  7252 Sayılı SGK teşviki alan personel ileride işsizlik ödeneği alabilir mi?

  101
  0

  7252 sgk prim teşviki işçinin ileride alacağı işsizlik parasına etki eder mi? İşçiye bir zararı var mıdır?

  7252 sayılı destek işverenin prim ödemesinden mahsup edilen bir tutar olup işçinin alacağı hiçbir gelirle alakalı değildir.

  7252 sayılı kanun ile ay içerisinde 15 gün teşvike hak kazanan işçinin bildirimi nasıl olmalıdır? İşçi; 15 gün 7252 sayılı kanun 15 gün 0000 kanun numarası seçilerek mi bildirim yapılmalıdır?

  30 gün bildirim 7252 sayılı kanun türü seçilip otomatik olarak kalan günler 0000 kanun türü olacaktır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here