Ana sayfa Mevzuat 7143 Sayılı yasa kapsamında matrah affı taksitlerinin zamanında ödenmemesi halinde bu kapsamdaki...

7143 Sayılı yasa kapsamında matrah affı taksitlerinin zamanında ödenmemesi halinde bu kapsamdaki imkanlar ortadan kalkar

93
0

Bir firma 2016-2017 yılında 7143 gelir ve kdv matrah artırımında bulundu taksitlerden 1 tanesini zamanında yatıramadı daha sonra faizi ile birlikte yatırdı af ihlal oldu dediler ödemelerin hepsi yapıldı buna rağmen vergi incelemesine alındı. 

7143 Sayılı Kanuna göre matrah artırımı için tahakkuk eden verginin bir taksi di dahi ödenmez ise Matrah artırımın avantajı yok olur. İdarenin vergi inceleme hakkı doğar.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir.Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here