Ana sayfa Vergi 7020 sayılı yapılandırma kanunun son taksiti ödenmezse yapılandırma bozulur mu?

  7020 sayılı yapılandırma kanunun son taksiti ödenmezse yapılandırma bozulur mu?

  KDV2’nin matrah artışı olur mu? Son taksiti vadesinde ödenmeyen yapılandırma bozulur mu?

  79
  0

  7020 sayılı yasaya göre yapılandırma talebinde bulundum. Ancak 18 taksitten 2 taksit ödemedim. Son taksidi vadesinde ödemedim. Ancak ödenmeyen 2 taksitin Haziran 2020 de ödenmesi gerekiyormuş. Ben bunları ödeyemedim. Bu durumda yapılandırmanın tamamı bozuluyor mu?

  Verdiğiniz izaha göre ne yazık ki yapılandırma bozulmuştur.

  2015 yılı için KDV ve Kurumlar vergisi matrah artırımında bulunan ve taksitlerini zamanında ödeyen mükellefe KDV2 için vergi incelemesi yapılıp resen vergi tahakkuk edildi ve ceza kesildi. Müfettiş matrah artırımının yapıldığını da biliyor. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

  KDV 2’nin matrah artırımı olmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here