Ana sayfa Vergi 6736 sayılı kanunun kapsamında varlık barışı ile kayıtlara alınan tutar 549 hesaptan...

6736 sayılı kanunun kapsamında varlık barışı ile kayıtlara alınan tutar 549 hesaptan ortakların alacakları hesabına aktarılabilir mi?

585
0

6736 kanun, varlık barışı ile 549 Özel fon hesaba yazılan paralar var. 2016 yılında işlem yapıldı. Yönetim sermaye artışı istemiyor. 331 Ortaklar hesaba yazmak doğru olur mu?

331 hesaba yazılabilir.

 

Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here