Ana sayfa Muhasebe 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunan mali müşavirler 2020-1 dönem geçici...

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunan mali müşavirler 2020-1 dönem geçici vergi beyanını ne zamana kadar beyan edebilir?

38
0

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunan mali müşavirler 2020-1 dönem geçici vergi beyanını ne zamana kadar beyan edebilir?

VUK 518 sayılı tebliği göre sadece 65 Yaş üstü meslek mensubu ve sözleşmesi olan müşterilerinin VD ne verilmesi gereken tüm beyannameleri ve bildirimleri (geçici vergi beyanı ve B formu dâhil) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek tahakkuk eden vergilerde aynı sürede ödenecektir.

Yukarıdaki şartlara göre Geçici vergi beyannamesi sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersinde verilecektir. BU DURUMDA BELİRLENMİŞ SON GÜN OLMAZ.

Geçici vergi için adat hesaplamaları 100 ve 131 hesaplar dışında ortak şirketlerin 120 -Alıcılar ve 232 İştirakler hesabına da uygulanır mı?

100-131 Hesaplar dışındaki adat hesaplanamaz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here