Ana sayfa Muhasebe 5 yıldan fazla elde tutulup satılan gayrimenkullerin kazancı vergiye tabi midir?

5 yıldan fazla elde tutulup satılan gayrimenkullerin kazancı vergiye tabi midir?

811
0

Şahıs 2010 yılında 380.000,00 TL karşılığında bir arsa almış. 2019 yılında bu arsayı 2.000.000 TL ye satacak.  Aradan 5 yıl geçtiği için gelir vergisi çıkar mı?

 

Gerçek kişilerce 5 yıldan fazla elde tutulan ve 5 yıl sonra satılan gayrimenkullerden elde edilen kazançlar vergilendirilmez.

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aktifteki gayrimenkulü 3 yıl sonra satarsak Kurumlar ve KDV istisnasını kazanır mıyız?

 

 

Gayrimenkulün alışından itibaren 5 yıl geçmişse kazançtan vergi ödenir mi?

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here