Ana sayfa Vergi 5 Milyon üstü brüt satışı olanlar ne zaman e-Defter uygulamasına dâhil olacaktır?

5 Milyon üstü brüt satışı olanlar ne zaman e-Defter uygulamasına dâhil olacaktır?

516
0

506 no.lu tebliğe göre 2018 yılı 5 milyon brüt satışı aşan müşterimize 2020 yılı ocak ayında temmuz beklemeden e-fatura ve e-arşiv fatura geçiş yapacağız. E-defter zorunluluğumuzda değişiklik olmadan yine 2021 Ocak ayında zorunluluğu başlayacaktır. Doğru mudur?

Yorumunuz doğrudur. Detay için aşağıdaki linki inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/e_uygulamalar_tablo_ozet.pdf

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here