Ana sayfa Muhasebe 45 yaşından büyük çalışanlara isteğe bağlı olarak BES yatırabilir miyiz?

45 yaşından büyük çalışanlara isteğe bağlı olarak BES yatırabilir miyiz?

234
0
45 yaşından büyük çalışanlara isteğe bağlı olarak BES yatırabilir miyiz?

45 yaşını doldurmamış bir çalışanımızı doğru bir şekilde BES’e dahil ettim. Ancak bunun 45 yaşını doldurduğu tarihi atlamışım bir süredir kesinti devam etmiş şimdi fark ettim.
Bu durum işverene bir problem çıkarır mı?
İsteyen kişi 45 yaşını doldursa bile devam edebilir mi yoksa şirketi arayıp iptal ettirip sistemden çıkması zorunlu mu?

Kişinin 45 yaşını doldurduktan sonra BES te kalmasında hiçbir sorun bulunmamaktadır. İşçi bu durumun devam etmesini istiyor ve cayma hakkını kullanmıyorsa BES te kalabilir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Bes sisteminden çıkan birisi başka bir iş yerinde işe girdiğinde Bes sistemine dahil olur mu?

BES (Bireysel emeklilik sigortası) primlerini gelir vergisinden düşebilir miyim?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here