Ana sayfa SGK 4/c Kapsamında emekli olan birisi işletme kurduğunda emekli maaşında kesinti olur mu?

4/c Kapsamında emekli olan birisi işletme kurduğunda emekli maaşında kesinti olur mu?

4/c Kapsamında emekli olan birisi işletme kurduğunda emekli maaşında kesinti olur mu?

716
0

4/C Devlet memuru emeklisi şahıs firması açıyor. Bağ-Kur Tescili yaptırmak gerekir mi? Kişi Emekli maaşının kesilmesini istemiyor?

4/c (Emekli Sandığı) kapsamında emekli aylığı alanların Mart/2016 döneminden sonra aylıklarından SGDP kesintisi yapılmamaktadır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here