Ana sayfa Muhasebe 4/1-a statüsünde bir büroda çalışan SMMM, çalışmış olduğu ofisin sahibi olan meslek...

  4/1-a statüsünde bir büroda çalışan SMMM, çalışmış olduğu ofisin sahibi olan meslek mensubunun vefatı durumunda büroyu devir alabilir mi?

  61
  0

  4a Sgk’lı olarak bir büroda çalışan smmm, çalışmış olduğu ofisin Smmm ‘sinin vefatı durumunda büroyu devir alabilir mi? mükelleflerin mağduriyet yaşamaması adına nasıl bir yol izlenmelidir?

  Büroda çalışan Smmm Büroyu devir alabilir .Vefat eden meslek mensubunun vefat tarihi itibari ile VD de Mükellefiyet açtırır. Mükellefiyet ile birlikte Bağ-kur’lu olur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here