Ana sayfa Ekonomi 3Bin 800 Kişiyi İlgilendiren “19 Mayıs Dağköy Barajı”!

  3Bin 800 Kişiyi İlgilendiren “19 Mayıs Dağköy Barajı”!

  2132
  0

  Samsun’a yapılan ve 17 Mayıs 2017de inşaatının tamamlanması hedeflenen “19 Mayıs Dağköy Barajı”nın ülke ekonomisine 27 milyondan fazla katkı sağlaması bekleniyor.

  Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan baraj için DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, barajın 3 bin 800 kişiye iş imkanı sağlayacağını açıkladı.

  Kanık, “Projenin amacı, Samsun ili 19 Mayıs ve Bafra ilçeleri ile yörede bulunan 4 beldenin içme ve kullanma suyu temini, ayrıca 7 bin 673 hektar alanın sulanmasıdır. Sulama ve içme suyu amaçlı, 43,40 milyon metre küp depolama hacmine sahip 19 Mayıs Barajı’ndan alınacak su, bin 230 metre isale hattı ile arıtma tesisine iletilecek ve 100 bin metre küp/gün kapasiteli arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra yaklaşık 51 km bağlantı hattı ile 19 Mayıs, Bafra ilçeleri ve Dereköy, Yörükler, Doğanca, Çetinkaya bölgelerinin içme suyu ihtiyaçları karşılanacaktır.” açıklamalarında bulundu.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here