31 Mart 2019 tarihine kadar geçerli olan iş yeri ve konut teslimlerindeki...

  31 Mart 2019 tarihine kadar geçerli olan iş yeri ve konut teslimlerindeki KDV indirimi, gayrimenkul alım satımı yapan firmalar içinde geçerli midir?

  44
  0
  PAYLAŞ

  31 Mart 2019 tarihine kadar geçerli işyeri ve konut teslimlerinde %8 olan KDV oranı iştigal konuları gayrimenkul alım satım ticareti olanlar için de geçerli midir?

  Evet geçerlidir.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

   

  %8 KDV’li sattığımız ticari gayrimenkulün alışta ödediğimiz %18 KDV’sinin farkını iade talep edebilir miyiz?

   

   

   

  Aktifteki gayrimenkulü 3 yıl sonra satarsak Kurumlar ve KDV istisnasını kazanır mıyız?

   

   

   

   

  BİR CEVAP BIRAK