Ana sayfa Duyurular 31 Aralık 2018 Tarihi İtibarıyla Türkiye Brüt ve Net Dış Borç Stoku

31 Aralık 2018 Tarihi İtibarıyla Türkiye Brüt ve Net Dış Borç Stoku

461
0

29 Mart 2019

Türkiye Brüt Dış Borç Stoku, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla 444,9 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiş olup stokun milli gelire oranı ise %56,7 olmuştur. Aynı tarihte, Türkiye Net Dış Borç Stoku 280,3 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiş ve stokun milli gelire oranı %35,8 olmuştur.

Konuya ilişkin detay bilgilere, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinin İstatistikler sayfasındaki “Türkiye Dış Borç İstatistikleri” bölümünden ulaşılabilir.

Kamuoyuna duyurulur.

 

 

 


Kaynak: Hazine ve Maliye Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here