Ana sayfa Muhasebe 30.06.2019 Tarihine kadar ticari araç teslimlerinde KDV oranı nedir?

30.06.2019 Tarihine kadar ticari araç teslimlerinde KDV oranı nedir?

769
0
30.06.2019 Tarihine kadar ticari araç teslimlerinde KDV oranı nedir?

Nakliye işi yapan bir firmamız faaliyetinde kullanmak üzere 2.el bir kamyon satın almıştır. Satıcı firma faturayı düzenlerken KDV oranını % 18 üzerinden hesaplamıştır.
Ticari araç teslimlerinde 30.06.2019 tarihine kadar uygulanacak olan % 1 KDV oranı nedeniyle karşı firmadan faturayı % 1 olarak düzeltilmesini mi talep etmemiz gerekiyor?

30/06/2019 kadar Ticari araç teslimlerinde uygulanacak KDV oranı % 1’dir.
(21/03/2019 Tarih ve 30721 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ) Faturanı düzeltilmesi gerekir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aktife kayıtlı ticari araçların satışında KDV oranı nedir?

Aktife kayıtlı ticari araçların satışında KDV oranı nedir?

Şahıs firmamı kapatacağım İkinci el ticari aracımın satışında KDV oranı kaç olacaktır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here