Ana sayfa Muhasebe 29 yaş altı bir kişi yeni bir işletme kurarsa genç girişimci istisnasından...

  29 yaş altı bir kişi yeni bir işletme kurarsa genç girişimci istisnasından faydalanabilir mi?

  411
  0

  Yeni işletme kuracak 29 yaş altı bir kişi genç girişimci istinası için faydalanabilir miyiz? Kanun yürürlük durumu nedir?

  Evet kullanabilirsiniz. İstisnanın koşulları için GVK 292 seri sayılı genel tebliği inceleyiniz.

   

   

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Genç girişimci istisnası alan kişi geçmiş yıl zararlarını beyannamesinde gösterebilir mi?

   

   

   

  Bilanço usulüne göre defter tutan genç girişimciler, istisna kapsamında elde ettiği gelirleri beyannamede nasıl bildireceklerdir?

   

   

   

  Genç girişimcilere tanınan vergi istisnası 2018 gelir vergisi beyannamesinde nasıl gösterilecek?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here