Ana sayfa SGK 27103 SGK teşvikinden faydalanmak için işe alınan personelin ortalama personel sayısına ilave...

  27103 SGK teşvikinden faydalanmak için işe alınan personelin ortalama personel sayısına ilave olması mı gerekmektedir?

  359
  0

  Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini verirken şu uyarıyı alıyoruz: Sigortalı 4447/geçici 19.md kapsamında, 27103 sayılı Kanun numarası ile bildirilemez hesaplanan ortalama sigortalı sayısına ilave olması gerekmektedir. Kişi sayıları ve ortalamaların hepsi doğru görünüyor ama beyan ederken bir şeyi yanlış yaptığımızı düşünüyoruz. Bu hatayı almamak için ne yapmak gereklidir?

  27103 sayılı Kanun numarası ile bildirilemez. Hesaplanan ortalama sigortalı sayısına ilave olması gerekmektedir. Ortalama işçi sayılarını kontrol ediniz.

  Ağustos ve Eylül 2020 döneminde 7252 sayılı kanundan yararlandırdığımız bir sigortalı çalışanı işlerin kötü gittiğini düşünürsek EKİM 2020’de tekrar ücretsiz izinli olarak gösterebilir miyiz?

  Yeni bir KÇÖ başvurusu olacak olan bildiriminiz için oran excel düzenleyip işkura başvurmanız gerekecektir.

  SGK Teşviklerine ilişkin sunum için tıklayınız..>>>


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here