27103 Sayılı sigorta teşvikinden Lise mezunu olanlar faydalanabilir mi?

27103 Sayılı sigorta teşvikinden Lise mezunu olanlar faydalanabilir mi?

23
0
PAYLAŞ
6111 sayılı kanun 4447 sayılı kanun geçici 10. madde kapsamında mesleki ve teknik eğitim veren lise diplomaları olmayan çalışanlar düz lise diplomasıyla teşvikten yararlanabilir mi?

 

İŞKUR’a kayıtlı, meslek belgesiz 29 yaşından büyük erkek için 6 ay,

– 01.03.2011 tarihinden sonra işe alınıp, çalışırken meslek belgesi alanlar için 12 ay,
– 18-29 yaş arası erkek veya 18 yaşından büyük meslek belgesiz kadın için 24 ay,
– Mesleki yeterlik belgesi sahipleri ile Mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yükseköğretimi veya Türkiye İş Kurumunca düzenlenen işgücü yetiştirme kurslarını bitiren 29 yaşından büyük erkekler için 24 ay,
– Bunlardan İŞKUR’a kayıtlı olanlar için 30 ay,
– 18-29 arası erkekler ve 18 yaşından büyük kadınlardan Mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yükseköğrenimi veya Türkiye İş Kurumunca düzenlenen kursları bitirenler için 36 ay,
– Bunlardan İŞKUR’a kayıtlı olanlar için 42 ay,
– Mesleki yeterlilik belgesi sahibi 18-29 yaş arası erkekler ve 18 yaşından büyük kadınlar için, 48 ay,
– Bunlardan İŞKUR’a kayıtlı olanlar için, 54 ay süreyle teşvikten yararlanılabilecektir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İş Kur kaydını işe giriş sonrası yaptığım çalışan için teşvikten yararlanabilir miyim?

 

SGK Teşvikinde ortalama personel sayısı kriterinin haricinde bir şart var mı?

 

İstirahatli kişiler SGK teşvikten faydalanabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK