Ana sayfa SGK 21 NİSAN 2017 – SGK Duyurusu

  21 NİSAN 2017 – SGK Duyurusu

  1480
  0

  İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ 1 GÜN ÖNCE KURUMA BİLDİRİLMELİDİR.
  1- SGK İŞE GİRİŞ BİLDİRGELERİ BİR GÜN ÖNCE KURUMA E-SİGORTA YOLUYLA BİLDİRİLMELİDİR.

  İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ’ NİN İPTALİNİ İNTERNETTEN YAPABİLİRSİNİZ.
  2- SGK İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ KURUMA BİLDİRİLMESİNE RAĞMEN İŞBAŞI YAPMAYAN ÇALIŞANLARIN BİLDİRİMLERİ İŞE GİRİŞ TARİHİNİ TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜ SAAT 23:59’A KADAR E-SİGORTA YOLUYLA İPTAL EDİLEBİLMEKTEDİR.

  SSK YENİ İŞYERİ DOSYASINDA BİLDİRİLEN İŞÇİLERİN GİRİŞİ İÇİN BİR AYLIK SÜRE VARDIR.
  3-  İLK DEFA SGK İŞYERİ DOSYASI AÇTIRAN İŞVEREN AÇILIŞ SIRASINDA SAYISINI BİLDİRDİĞİ ÇALIŞANLARIN İŞE GİRİŞ BİLDİRGELERİNİ İZLEYEN BİR AY İÇİNDE E-SİGORTA YOLUYLA KURUMA BİLDİREBİLİR.

  İŞTEN ÇIKIŞ BİLDİRİMLERİ İZLEYEN 10 GÜN İÇİNDE YAPILMALIDIR.
  4-SGK İŞTEN AYRILIŞ BİLDİRGELERİNİN ÇIKIŞ TARİHİNİ İZLEYEN 10 GÜN (TAKVİM GÜNÜ) İÇİNDE KURUMA E-SİGORTA YOLUYLA BİLDİRMELİDİR.

  İLK DEFA İŞYERİ AÇAN VE İŞE GİRİŞLERİ BİR AYA KADAR BİLDİREBİLECEKLERİ İŞÇİ ÇIKIŞI NASIL YAPILIR?
  5-  İLK DEFA SGK İŞYERİ DOSYASI AÇTIRAN İŞVEREN AÇILIŞ SIRASINDA SAYISINI BİLDİRDİĞİ ÇALIŞANLARIN İŞE GİRİŞ BİLDİRGELERİNİ İZLEYEN BİR AY İÇİNDE E-SİGORTA YOLUYLA KURUMA BİLDİRMESİNE RAĞMEN BİR AYLIK SÜRE DOLMADAN İŞTEN AYRILAN ÇALIŞANLARIN İŞTEN ÇIKIŞ BİLDİRİMLERİ, BİR AYLIK SÜRENİN DOLDUĞU TARİHİ TAKİP EDEN ONUNCU GÜNE KADAR KURUMA E-SİGORTA YOLUYLA BİLDİRİLEBİLİR.

  İŞÇİ ÇIKIŞ BİLDİRGELERİ 10 GÜN İÇİNDE İNTERNETTEN İPTAL EDİLEBİLİR.
  6- İŞTEN AYRILIŞ BİLDİRGELERİ İŞTEN AYRILIŞ TARİHİNİ TAKİP EDEN 10 GÜN İÇİNDE E-SİGORTA YOLUYLA KURUMA BİLDİRİLDİKTEN SONRA İPTAL EDİLMEK İSTENİRSE 10 GÜN İÇİNDE YİNE E-SİGORTA YOLUYLA İPTAL EDEBİLİRLER.

  İŞÇİ ÇIKIŞ BİLDİRGELERİNİN İPTALİ KURUMDAN YAZI İLE İPTAL ETTİRİLEBİLİR.
  7- İŞE GİRİŞ BİLDİRGELERİNİ BELİRLENEN SÜREDE E-SİGORTA YOLUYLA İPTAL ETTİRMEYENLER, FİİLEN İŞ BAŞI YAPMAYAN SİGORTALILARIN BİLDİRGELERİNİ HER ZAMAN KURUMA YAZI İLE BİLDİRİP İPTAL EDEBİLİR.

  2017-ŞUBAT TEŞVİKİNDEN FAYDALANMAK İÇİN ÖNCE İŞ KURUMUNA KAYIT YAPTIRIN!
  8- 2017 ŞUBAT AYINDAN İTİBAREN UYGULANAN YENİ İŞÇİ ALIMINDAKİ VERGİ VE SGK TEŞVİĞİNDEN FAYDALANMAK İSTEYEN İŞVERENLER İŞE ALACAKLARI KİŞİLERİN EN AZ BİR GÜN ÖNCE İŞ KURUMUNA İŞSİZ STATÜSÜ İLE KAYITLI OLMALARINA DİKKAT ETMELİDİRLER.

  Duyurunun Tamamını İncelemek İçin Tıklayınız!

  Kaynak: 21.04.2017 SGK DUYURUSU

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here