Ana sayfa Vergi 2022 Yılında tek işverenden brüt 880 Bin TL üzerinde ücret alanlar 31...

  2022 Yılında tek işverenden brüt 880 Bin TL üzerinde ücret alanlar 31 Mart 2023 tarihinde kadar gelir vergisi beyanı vermelidir

  163
  0

  Gelir vergisi mükellefi aynı zamanda 4a maaşlı çalışıyor Bu ücret gelirini mart ayında beyana dahil edecek miyiz veya üst sınırı var mı?

  2022 yılında tek işverenden yıllık 880.000 TL dan fazla ücret alınması halinde yıllık beyannameye dahil edilecek. Aksi durumda beyannameye dahil edilmez.(GVK Md.86)

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here