Ana sayfa Vergi 2022 yılı 10. ayda kur korumalı mevduat hesabı açanlar 2023 yılı 1....

  2022 yılı 10. ayda kur korumalı mevduat hesabı açanlar 2023 yılı 1. dönem için de kur koruma mevduatı faizine de vergi istisnası uygulayabilir mi?

  127
  0

  2022 yılı 10.ayda kur korumalı mevduat hesabı açılmış 2023 yılı 1.dönem de kur koruma mevduatı kur farkı ve faizine de istisna uygulayabilir miyiz?

  Kur korumalı hesabın Vadesi 31/03/2023 tarihinden önce ise istisna uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here