Ana sayfa Vergi 2021 yılında uygulanacak demirbaş sınırı nedir?

  2021 yılında uygulanacak demirbaş sınırı nedir?

  158
  0
  Firmamız gömlek imalatı yapmaktadır. Makinesi için bir parça keçe alımı yapmıştır. Yani makineyi temizlemek ve sıcak tutmak için bir nevi kumaş. Bunu hangi hesapta takip etmeliyiz?

  2021 yılında alınan parça 1.500 TL’den fazla ise 253 hesaba yazılarak amortisman yolu ile giderleşir.


  Yatırım teşvik belgesi olan mükellef Leasing ile makina almıştır. Bu Makina Yatırım harcamalarında 258 Hesap da gösterilir mi? 
  2.İndirimli kurumlar vergisi hesaplamasında, yatırım harcamalarını belirlerken 255 ve 258 Hesap toplamına mı bakılır? 

  Alınan makineler 258 hesap değil 253 hesapta takip edilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here