Ana sayfa Vergi 2020 yılında isteğe bağlı olarak e-fatura kullanmaya geçen firmalar 2021 yılında e-defter...

  2020 yılında isteğe bağlı olarak e-fatura kullanmaya geçen firmalar 2021 yılında e-defter kullanmak zorunda mıdır? 

  Yükümlülüğü bulunmayıp isteğe bağlı olarak e-fatura uygulamasına geçen mükellefler e-defter uygulamasına dahil olmak zorunda mıdır?

  279
  0

  E-defter mükellefi şirketimizin serveri çöktü. Ancak muhasebe fişleri, yevmiye ve kebir defterlerinde bir sorun yoktur. Sadece e-defter xmlleri bozulmuş durumdadır. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

  Şirketin Vergi kimlik numarasının yazılı olduğu durumu arz eden bir dilekçe ile Gelir İdaresi Başkanlığı’na yazılı olarak başvuruda bulunulmalıdır.

  2020 yılı içinde ihtiyari olarak e-faturaya geçenler 2021 de e-deftere geçme zorunlulukları var mıdır?

  Tebliğ kapsamında yükümlülüğü bulunmayıp ihtiyari olarak e-fatura uygulamasına geçen mükellefler e-defter uygulamasına dahil olmak zorunda değillerdir.

  Ancak yine de mükellefinizin durumunu ilgilendiren özel bir durum var mı tebliğ geçiş hükümlerini kontrol etmeniz gerekmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here