Ana sayfa Vergi 2020 yılı sonu itibariyle faaliyetine son verecek olan serbest meslek mensupları e-smm...

2020 yılı sonu itibariyle faaliyetine son verecek olan serbest meslek mensupları e-smm uygulamasına başvurmak zorunda mıdır?

2020 yılı sonu itibariyle faaliyetine son verecek olan serbest meslek mensupları e-smm uygulamasına başvurmak zorunda mıdır?

125
0

Yaşım nedeniyle 31.12. 2020 tarihinde faaliyetime son vereceğim. 2020 yılı içinde e-smm geçmemenin bir yolu var mı?

E-Smm uygulamasına dahil olma yükümlülüğü altındaki tüm mükelleflerin 1.6.2020 tarihi itibariyle uygulamaya başvuruda bulunmuş olması gerekmektedir.

E-Smm başvurumu e-imza gelmeden önce yapmıştım. Şimdi e-imzam mevcut. Makbuz düzenleyebilmek için imzamı kullanmam gerekiyor mu?

e-smm uygulamasında makbuz kesebilmeniz için e-imzanızı sisteme tanıtmanız gereklidir. Bu kapsamda e-imzanızı aldığınız kurum ile görüşmelisiniz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here