Ana sayfa Duyurular 2020 yılı Ağustos ayında en fazla ihracat yapılan ülkeler sırasıyla Almanya, İngiltere...

2020 yılı Ağustos ayında en fazla ihracat yapılan ülkeler sırasıyla Almanya, İngiltere ve ABD oldu

226
0

GTS Kapsamında Ülkelere Göre İhracat ve İthalat

GTS’ye göre en fazla ihracat yapılan ülkeler sırasıyla Almanya, İngiltere ve ABD olmuştur.

2020 yılı Ağustos ayında en fazla ihracat yapılan ülke Almanya (1 milyar 210 milyon dolar) olurken, bu ülkeyi sırasıyla İngiltere (989 milyon dolar) ve ABD (740 milyon dolar) izlemektedir.

GTS’ye göre en fazla ithalat yapılan ülkeler sırasıyla Çin, Almanya ve Irak olmuştur.

2020 yılı Ağustos ayında en fazla ithalat yapılan ülke Çin (1 milyar 930 milyon dolar) olurken, bu ülkeyi sırasıyla Almanya (1 milyar 696 milyon dolar) ve Irak (1 milyar 674 milyon dolar) izlemektedir.


Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı Verileri
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here