Ana sayfa Duyurular 2020 yılı Ağustos ayında dış ticarette en çok kullanılan taşıma şekli Deniz...

2020 yılı Ağustos ayında dış ticarette en çok kullanılan taşıma şekli Deniz Yolu taşımacılığı oldu

48
0

GTS Kapsamında Taşıma Şekillerine Göre İhracat ve İthalat

GTS’ye göre 2020 yılı Ağustos ayında dış ticarette en çok kullanılan taşıma şekli Deniz Yolu taşımacılığı olmuştur.

2020 yılı Ağustos ayında gerçekleştirilen ihracatın taşıma şekillerine bakıldığında en çok ihracat “Deniz Yolu” (7 milyar 212 milyon dolar) ile yapılırken, bu taşıma şeklini sırasıyla “Kara Yolu” (4 milyar 84 milyon dolar) ve “Hava Yolu” ulaşımı (963 milyon dolar) izlemektedir.

GTS’ye göre 2020 yılı Ağustos ayında gerçekleştirilen ithalatın taşıma şekillerine bakıldığında ise, en çok ithalat “Deniz Yolu” (8 milyar 982 milyon dolar) ile yapılırken, bu taşıma şeklini sırasıyla “Hava Yolu” ulaşımı (5 milyar 281 milyon dolar) ve “Kara Yolu” (3 milyar 123 milyon dolar) izlemektedir.


Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here