Ana sayfa SGK 2020 Temmuz – Aralık arasında uygulanacak Kıdem Tazminatı Tavanı: 7.117 TL oldu.

2020 Temmuz – Aralık arasında uygulanacak Kıdem Tazminatı Tavanı: 7.117 TL oldu.

Kıdem Tazminatı Tavanı ne oldu? 2020 Temmuz Kıdem Tazminatı üst sınırı nedir?

110
0

Bilindiği üzere, 1475 Sayılı İş Kanununun 14 üncü Maddesinin 2762 Sayılı Kanunla değişik 13’üncü Fıkrası gereğince; bu Kanuna tabi işçilerin kıdem tazminatlarının yıllık miktarı en yüksek devlet memuruna bir hizmet yılı için ödenecek azami emeklilik ikramiyesini geçememektedir.

Halen Devlet Memurlarına bir hizmet yılı için ödenmekte olan emeklilik ikramiyesinin hesabında aşağıda belirtilen ödemelerin toplamı esas alınmaktadır:
Aylık Gösterge X Aylık katsayısı
Ek Gösterge X Aylık katsayısı
Kıdem Aylığı Toplam göstergesi X Aylık katsayısı
Taban Aylık göstergesi X Taban Aylık katsayısı
En yüksek devlet memuru aylığının (Ek Gösterge Dahil) brüt tutarının her devlet memurunun kendi ek göstergesine göre farklılık gösteren oranına tekabül eden miktar

1 Temmuz 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arası Kıdem Tazminatı Tavanı: 7.117 TL olarak açıklanmıştır.Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here