Ana sayfa Hızlı Bilgi 2020 Ocak-Haziran Arası Kıdem Tazminatı Tavanı 6.729 TL

2020 Ocak-Haziran Arası Kıdem Tazminatı Tavanı 6.729 TL

2706
1

2020 Ocak-Haziran arasında uygulanacak Kıdem Tazminatı Tavanı: 6.729,00 TL

 


Bilindiği üzere, 1475 Sayılı İş Kanununun 14 üncü Maddesinin 2762 Sayılı Kanunla
değişik 13’üncü Fıkrası gereğince; bu Kanuna tabi işçilerin kıdem tazminatlarının yıllık miktarı en yüksek devlet memuruna bir hizmet yılı için ödenecek azami emeklilik ikramiyesini geçememektedir.

Halen Devlet Memurlarına bir hizmet yılı için ödenmekte olan emeklilik ikramiyesinin
hesabında aşağıda belirtilen ödemelerin toplamı esas alınmaktadır:
Aylık Gösterge X Aylık katsayısı
Ek Gösterge X Aylık katsayısı
Kıdem Aylığı Toplam göstergesi X Aylık katsayısı
Taban Aylık göstergesi X Taban Aylık katsayısı
En yüksek devlet memuru aylığının (Ek Gösterge Dahil) brüt tutarının her devlet
memurunun kendi ek göstergesine göre farklılık gösteren oranına tekabül eden miktar

01.01.2020 – 30.06.2020 tarihleri arası Kıdem Tazminatı Tavanı: 6.729,00 TL olarak açıklanmıştır.Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


1 YORUM

  1. […] Kıdem tazminatı ödemesinin her hizmet yılı için ödenebilecek üst sınırı en yüksek devlet memuruna bir hizmet yılı için ödenebilecek azami miktarı geçemez. Bu nedenle işçiye kıdem tazminatı ödemesi yapılırken işçinin ücretinin yanında ilgili döneme ait kıdem tazminatı tavanı miktarı dikkate alınmalıdır. (2020-Ocak-Haziran için Kıdem tazminatı Tavanı 6.729 TL) […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here