Ana sayfa Kültür & Sanat 2019’da en çok ziyaret edilen müze: Louvre

2019’da en çok ziyaret edilen müze: Louvre

213
0

NTV’nin haberine göre, Paris’teki Louvre Müzesi, geçen yıla oranla 600 bin daha az ziyaretçi çekmiş olsa da 2019’un en çok ziyaret edilen müzesi oldu.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Louvre Müzesi, 2019’da 9,6 milyon ziyaretçi çekmesiyle bu yıl yine en çok tercih edilen müze oldu. Ancak ziyaretçi sayısı geçen yıla göre 600 bin azaldı. Ziyaretçi sayısındaki düşüşte, yaz sezonu boyunca Leonardo da Vinci’nin ünlü Mona Lisa tablosunun bulunduğu bölümün tadilatta olmasının etkili olduğu belirtiliyor.

Müzeyi ziyaret edenlerin dörtte üçünü Fransız olmayan ziyaretçiler oluştururken, onlar arasında ABD’den gelenler yaklaşık 1,5 milyonla ilk sırada, Çinliler ise ikinci sırada yer aldı.


Kaynak: NTV / Link:https://www.ntv.com.tr/sanat/louvre-2019da-en-cok-ziyaret-edilen-muze-oldu,IevsVMDWPkKhgBhKeKLZrQ
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here