Ana sayfa Muhasebe 2019 yılında alınan binek otonun 2020 faiz gideri için gider kısıtlaması uygulanır...

  2019 yılında alınan binek otonun 2020 faiz gideri için gider kısıtlaması uygulanır mı?

  119
  0

  Galerici firmamız araç-alıp satımından zarar ettiyse geçici vergide bunu KKEG kısmında mı gösterip kara eklememiz gerekiyor?

  Zarar neden KKEG eklensin? Dönemde gelir tablosu sonucu kar veya zarar beyan edilir.

  2019 banka kredisi ile alınan binek aracın faizi 2020 tamamı gider yazılır mı, yoksa %70 gider mi yazılmalı? 2020 öncesinde alınan binek araçların kasko ve trafik sigortaları 2020’de tamamı gider mi olur, yoksa %70’i mi gider yazılır?

  Faiz giderinin %70’i gider, %30’u KKEG yazılır. Sigorta gideri için yıl ayrımı olmaz. % 70 gider, %30 KKEG olarak kayıtlara alınır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here