Ana sayfa Mevzuat 2019 Ocak Poşet Beyannamesi (İlk beyan) ne zaman verilecek?

2019 Ocak Poşet Beyannamesi (İlk beyan) ne zaman verilecek?

2044
0

2019 Ocak ayı içinde yapılan satışların bildirimi ne zaman yapılacak? Bu bildirimler için son tarih nedir?

 

Bildirimlerin satışı takip eden Şubat ayı içinde 15 Şubat 2019 ‘a kadar yapılması gerekmekte olup bildirimler için son tarih 15 Şubat 2019 dur.

 


EK NOT : Poşet beyannamelerinin 15 Şubat 2019 yerine 15 Nisan 2019 tarihinde verilmesi ve ödemesinin 30 Nisan 2019 tarihine kadar yapılabilmesi için mevcut Kanun maddesinde değişiklik öngören teklif Meclis Plan Bütçe Komisyonu’na sunuldu. (13.2.2019)

 

 

 


Kaynak: T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Poşet beyannamesi süresi uzatılıyor mu?

 

Vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme zamanları nedir?

 

Vergi Dairesi – Beyanname – Formlar – Bildirimler

 

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2872.pdf

 

Çevre kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun – 10.12.2018

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here