Ana sayfa Dünya 2018’de hane halklarının yaklaşık %7’si faturalarını zamanında ödeyemiyordu

2018’de hane halklarının yaklaşık %7’si faturalarını zamanında ödeyemiyordu

261
0

2018’de hane halklarının yaklaşık %7’si faturalarını zamanında ödeyemiyordu

Avrupa Birliği’ne bağlı istatistik ofisi Eurostat’ın yayınladığı verilere göre, insanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi, yoksulluk ve sosyal dışlanma ile mücadele, Avrupa Birliği politikalarının merkezindedir. Bununla birlikte, AB’de hala kıt kanaat geçinen insanlar var. 2018 yılında, hane halklarının yaklaşık %7’si finansal zorluklar nedeniyle zamanında faturalarını (ısıtma, elektrik, gaz, su vb.) ödeyememiştir. Ancak, bu pay AB’de (2013 yılında hane halklarının %10’undan fazlası) istikrarlı bir şekilde düşmüştür.

Hane halkları arasında, küçük çocuklu aileler, zamanında fatura ödeme konusunda zorluklarla karşılaşmışlardır. AB’de, küçük çocukları olan tek bir yetişkinden oluşan hane halklarının % 14’ünden biraz azı, 2018’de bu tür zorluklarla karşılaşmış, buna karşılık iki yetişkinden oluşan hanelerin % 3’ünden azı (en az biri 65 yaş ve üstü) bu tür zorluklarla karşılaşmıştır. İki veya üç yetişkin ve küçük çocukları olan haneler arasında bu oran yaklaşık % 11’dir.

2018’de, Yunanistan’daki hanelerin üçte birinden fazlası (%36) son 12 ay içinde elektrik faturalarını zamanında ödemekte sorun yaşadı ve Bulgaristan’da da birçok hane bu tür sorunlarla karşı karşıya kaldı (%30). Buna karşılık, birkaç hane Hollanda, Çekya, İsveç ve Avusturya’da (% 2 civarında) vaktinde faturalarını ödeyememişti.


Kaynak: Eurostat / Link: https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20200120-1?inheritRedirect=true&redirect=%2Feurostat%2Fweb%2Fmain
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here