Ana sayfa Muhasebe 2018 yılına ait belgelerin KDV hariç tutarını hangi hesaba işleyeceğim?

2018 yılına ait belgelerin KDV hariç tutarını hangi hesaba işleyeceğim?

358
0

2018 yılında ait belgelerin 2019 takvim yılı aşılmamak şartıyla ilgili defterlere kaydedilmesi halinde, bu belgelerde gösterilen KDV tutarlarının indirim konusu yapılabileceği açıklandı.

Bu faturalara ait olan tutarların gider veya maliyet olarak kayıtlara alabilecek miyiz? Yoksa kanunen kabul edilmeyen gider olarak mı değerlendirilmelidir?

 

681 hesaba kayıt yapılabilir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

2020’de elimize ulaşan 2019’a ait fişlerin KDV’sini indirim konusu yapabilecek miyiz?

 

 

 

Önceki yıla ait olup faturası bir sonraki yıla gelen komisyon ödemesini kurumlar beyanında indirim konusu yapılabilir miyiz?

 

 

KDV iadesinin ne kadarını YMM Raporu ile alabilirim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here