Ana sayfa Vergi 2018 ve 2019 Brüt satış hasılatı 5 milyonu geçenler e-Defter’e ne zaman...

2018 ve 2019 Brüt satış hasılatı 5 milyonu geçenler e-Defter’e ne zaman geçecek?

674
0

2017 yılı brüt satış hâsılatı 5 milyon TL’nin üzerinde olan aynı zamanda internet satışı da olan mükellef 464 Sıra No.lu VUK Tebliği kapsamında e- Arşiv Fatura ve e-Fatura uygulamasına geçmiştir.   

Mükellefin 2018 ve 2019 yılları brüt satış hâsılatları 5 Milyonun üstündedir. E-Deftere ne zaman geçmesi gerekmektedir?

2018 ve 2019 yılları brüt satış hâsılatı 5 Milyon üzeri olduğu için 509 Sıra No.lu VUK Genel Tebliği ve 3 Sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği kapsamında 01.01.2021 de e-Deftere geçmesi gerekmektedir.

 


Kaynak: ebelge.gib.gov.tr
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here